Lamele do sypialni

Lamele w sypialni – czy warto wykorzystać lamele dekoracyjne w sypialni? Zdecydowanie tak, przede wszystkim po to, by ocieplić wnętrze, w którym powinniśmy się czuć bezpiecznie i komfortowo! Lamele do sypialni sprawdzą się zarówno jako dekoracja ścienna tuż za łóżkiem, jak i w innym miejscu, na przykład na węższej ścianie lub fragmencie, gdzie stoi toaletka. Świetnie pasować będą całe listwy dekoracyjne w różnych kolorach – ciemne lamele idealnie pasują do drewnianych elementów. Ciekawym rozwiązaniem okaże się zastosowanie płyty mdf za łóżkiem i przymocowanie do niej lameli w wybranym kolorze.


Co w sypialni nad łóżkiem? – lamele do sypialni

Polecamy lamele do sypialni jako doskonały element dekoracyjny związany z przestrzenią przeznaczoną na sen. Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Powinna być przytulna, elegancka, dawać poczucie bezpieczeństwa, relaksu i czystości. Zastosowanie lameli w sypiali, na ścianie do której przylega wezgłowie łóżka to sprawdzony sposób na ożywienie wnętrza, nadanie mu charakteru, a przede wszystkim podkreślenie intymnej przestrzeni do wypoczynku. Lamele przymocowane do ściany tuż za łóżkiem, wyróżnią je, a w małych sypialniach wydłużą optycznie całe wnętrze.

Jak zamocować lamele na ścianie w sypialni?

Nie musimy pokrywać lamelami całej ściany sypialni. Możemy stworzyć optyczne “oparcie” łóżka, przedłużone wezgłowie, co optycznie powiększy naszą przestrzeń sypialnianą. Warto wiedzieć, że lamele nie muszą sięgać aż do sufitu. Mogą wystawać nieco po bokach łóżkach i kończyć się wcześniej, nie na całej wysokości ściany. Dzięki temu osiągniemy efekt “bramy”, a spoglądając z dalszej perspektywy łóżko wraz z lamelami na nie w pełni pokrytej ścianie stworzy wrażenie, że patrzymy na scenę teatru, kończącą się kurtyną, czyli w tym przypadku równomiernie ułożonymi lamelami.

Co na ścianę w sypialni za łóżkiem?

Inną, równie atrakcyjną koncepcją na wykorzystanie lameli w sypialni będzie umiejscowienie ich po skrajnych częściach ściany, do której przylega łóżko. Wtedy najlepiej jeśli będą przycięte w taki sposób, by sięgały aż do sufitu. Przestrzeń pomiędzy, tam gdzie stoi łóżko możemy pomalować na kontrastujący z lamelami kolor, wypełnić tapetą lub tapicerowanymi panelami ściennymi, które spełnią również funkcję zabezpieczającą ścianę za łóżkiem. Tak przygotowana ściana w sypialni z wykorzystaniem lameli spełni wszelkie założenia nowoczesnego wnętrza sypialnianego.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do listy

Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).