Lamele fornirowane

Wiele osób chce mieć w swoim mieszkaniu lub domu jak najwięcej dekoracji pochodzących ze środowiska naturalnego. Świetnym przykładem są właśnie lamele fornirowane, czyli listwy, które są pokryte cienką warstwą prawdziwego drewna dębowego. Lamele z forniru, zarówno w stanie surowym, jak i olejowane, można z sukcesem wykorzystać w aranżacji wnętrza i niezależnie od tego, w jakim stylu zostało zaprojektowane. W naszej ofercie można znaleźć kilka rodzajów oraz formatów lameli fornirowanych.


Gdzie pasują lamele fornirowane?

Lamele fornirowane są na tyle oryginalnym, a jednocześnie niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem dekoracyjnym, że znajdą zastosowanie w każdej przestrzeni. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj pomieszczenia, jego styl ani pozostałe elementy designerskie. Lamele z forniru będą pasować zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, ale również do pomieszczeń w stylu skandynawskim czy surowego klimatu loftowej przestrzeni. W ostatnim przypadku lamele fornirowane dębem będą korespondować z innymi charakterystycznymi dla loftów i jednocześnie naturalnymi materiałami takimi jak np. kamień. Lamele drewniane są prostym i tanim sposobem na ocieplenie wnętrza, dzięki czemu staje się ono przytulne. W związku z tym lamele fornirowane warto zamontować m.in. w sypialni, która dla większości z nas jest miejscem odpoczynku. Lamele można umieścić np. na ścianie za łóżkiem jako przedłużenie albo alternatywę dla wezgłowia. Kolejnym pomieszczeniem jest salon, gdzie lamelami można pokryć fragment ściany za telewizorem lub kominkiem albo ścianę nieopodal kanapy czy narożnika. Lamele fornirowane mogą być też interesującym akcentem dekoracyjnym w przedpokoju, ale i w biurze, a nawet w kuchni oraz w łazience.

Jak montować lamele fornirowane?

Lamele z forniru można zamontować na ścianie, ale coraz częściej przykleja się je również do sufitu. Ma to miejsce szczególnie wtedy, gdy chcemy wyeksponować lub wyodrębnić konkretną przestrzeń, np. stół w salonie lub w kuchni, strefę relaksu czy miejsce do pracy. Lamele fornirowane montuje się nie tylko na całych ścianach, ale często na wybranym fragmencie. Można ustawić je poziomo oraz pionowo, a w przypadku paneli 3D nawet ułożyć wzór geometryczny.

Jakie lamele z forniru wybrać?

Przy zakupie lameli fornirowanych bardzo ważne jest określenie tego, na czym nam konkretnie zależy, a więc w jakim celu chcemy je zamontować. W naszym sklepie fornir dębowy występuje w kilku wariantach. Podstawowy to lamele fornirowane z kolekcji Classic, które mają wymiary 3 cm szerokości na 4 cm głębokości i długość 270 cm. Występują w stanie surowym lub olejowanym za pomocą bezbarwnego oleju. Lamele z fornirem można nabyć też w ramach kolekcji MINI, wówczas ich wymiar to 1,6 cm szerokości, 3 cm głębokości oraz 270 cm długości. W tym zestawieniu dostępny jest fornir dębowy surowy typu C (montaż na dłuższym boku) oraz typu U (montowany na krótszym boku), jak i fornir dębowy olejowany. Osobną kategorię stanowią lamele na filcu, w tym wspomniane już panele 3D o wymiarach 60 na 60 cm, które dostępne są w wersji fornir dębowy olejowany typu C.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do listy

Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).