Lamele do kuchni

Lamele w kuchni to nowoczesne, stylowe rozwiązanie, które sprawi, że przestrzeń kuchenna zostanie wyraźnie oddzielona od salonu lub nabierze własnej, wyjątkowej charakterystyki. Lamele w kuchni można wykorzystać na różne sposoby. Posiadamy w naszej ofercie lamele zalaminowane z każdej stron, co zdecydowanie poszerza pomysły aranżacyjne. Tego typu lamele możemy przykleić do ściany lub sufitu zarówno stroną węższą, jaki i szerszą – wszystko zależy od tego, jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć.


Czy lamele nadają się do kuchni?

Lamele dekoracyjne to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w kuchni, niezależnie od tego, w jakim stylu zaaranżowane jest to pomieszczenie. Lamele od wielu już lat zyskują uznanie w oczach coraz szerszego grona klientów. Na ten element dekoracyjny decyduje się też wielu projektantów, uznając lamele za nowoczesny, stylowy i ponadczasowy dodatek. Lamele do kuchni mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów, zarówno na ścianie, suficie, ale także jako główny element ścianki działowej. Nasze lamele drewniane charakteryzują się łatwym montażem i sporą wytrzymałością, dzięki czemu sprawdzą się w dosłownie każdych warunkach. Przeszkodą nie jest więc nawet to, że kuchnia należy do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności powietrza.

Czy lamele są praktyczne?

Lamele poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, są niezwykle praktyczne. Jeżeli chodzi o kuchnię, można je zamontować między innymi na ścianie, z którą sąsiaduje stół, dzięki czemu oddzielimy przy ich pomocy przestrzeń jadalnianą. W grę wchodzi także montaż na suficie znajdującym się nad tym stołem, szczególnie, że odstępy pomiędzy lamelami umożliwiają zastosowanie np. specjalnego oświetlenia ledowego. Ponadto, z lameli można zbudować ściankę działową, która może posłużyć do wyznaczenia stref lub wydzielenia jakiegoś fragmentu kuchni. Bardzo często mamy też do czynienia z salonem z aneksem kuchennym lub kuchnią otwartą na inne pomieszczenie. Wówczas warto zastosować właśnie ściankę z lameli, która w estetyczny i funkcjonalny sposób może oddzielić oba pomieszczenia. Kluczowy przy montażu lameli w kuchni jest umiar, ponieważ powinny one stanowić jedynie ciekawy i oryginalny dodatek. To dlatego warto użyć ich wyłącznie na jednej ze ścian, a najlepiej na jakimś jej fragmencie.

Jak dobrać kolor lameli do kuchni?

Wybór koloru lameli do kuchni nie jest tak trudny, jakby się mogło wydawać, tym bardziej, że w naszej ofercie można znaleźć bardzo wiele odcieni. Wszystko zależy od tego, na jakim konkretnie efekcie zależy projektantowi lub właścicielowi nieruchomości. Kolor lameli można bowiem dobrać zarówno do koloru mebli, ale także podłogi. Można też dobrać odcień kontrastujący z pozostałymi elementami wykończenia wnętrza, dzięki czemu lamele do kuchni będą się wyróżniać i stanowić niejako jej znak rozpoznawczy. Jeżeli chodzi ciemniejsze odcienie, w naszym asortymencie można znaleźć lamele dekoracyjne w kolorze czarnym, antracytowym, jak i orzecha. Jaśniejsze kolory to przede wszystkim odcienie dębu (sonoma, naturalny, popielaty), kolor biały matowy czy imitacja betonu. Nieco ciemniejszy od reszty jest natomiast dąb wotan.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do listy

Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).