Kuchnia z salonem – przytulnie i komfortowo

Kuchnia to wyjątkowa przestrzeń w każdym domu. To miejsce, w którym w sposób praktyczny wykorzystana jest absolutnie każda przestrzeń. Aby była miejscem dopasowanym do Twoich potrzeb, musisz ją odpowiednio urządzić, aranżując klimatyczne, praktyczne i oryginalne wnętrze z pomysłem. Jednym z najbardziej uniwersalnych, a jednocześnie najczęściej spotykanych rozwiązań jest biała nowoczesna kuchnia w duchu minimalizmu. Idealna dla osób, które cenią porządek i uwielbiają chłodne, a czasami wręcz surowe stylizacje.

Kuchnia z salonem - jak ją urządzić?

Kuchnia otwarta na salon jest coraz częstszym rozwiązaniem wśród projektantów oraz osób, które samodzielnie urządzają własne mieszkanie. Stworzenie takiego modułu ma wiele zalet. Między innymi jest to zaoszczędzenie przestrzeni. Na dużą uwagę zasługuje także aspekt związany z możliwością poświęcenia większej uwagi dzieciom oraz zwierzętom. Wykonując zadania związane z obróbką termiczną potraw można jednocześnie obserwować co robią dzieci- dzięki czemu sprawuje się nad nimi kontrolę i można zareagować w razie zagrożenia. Sytuacja ta analogicznie wygląda ze zwierzętami.

Stojąc w kuchni bez problemu można też oglądać serial, film albo wiadomości lecące w telewizorze, który znajduje się w salonie. Kuchnia z salonem ma również zaletę w postaci możliwości bieżącego uczestnictwa w imprezie. Goście siedzący w salonie mogą na spokojnie prowadzić konwersacje z gospodarzem, który właśnie przygotowuje przystawki. Stwarza to także możliwość poproszeni któregoś z gości o pomoc.

Kuchnia z salonem jak ją urządzić? No to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest ona uzależniona od osobistych preferencji. Najczęściej znani projektanci decydują się na połączenie stylistyką kuchni z salonem, dzięki czemu kompozycje tworzą spójną całość. Taki design przypomina jedno wielkie pomieszczenie co sprawia większe wrażenie przestronności. 

Nowoczesność, piękność i funkcjonalność

Aby cała aranżacja stała się atrakcyjna warto ją ozdobić specjalnymi dodatkami. Na dzień dzisiejszy wiele firm oferuje różne ozdobniki ścian lub podłóg. Szczególnie dobrze sprawdzą się lamele. Doskonały, przykładem jest ażurowa ściana z lameli. Produkty te mogą mieć różną stylistykę w zależności od charakteru salonu. Jeśli nie posiada się wizji co do stylistyki warto jest kierować się jedną z dwóch zasad:

  • Kontrastu- polega ona na dobraniu lameli takich, aby ich styl, barwa oraz charakter były zupełnie inne od reszty wystroju. Wtedy taka ozdoba może się wybić na tle w kompozycji i zająć pierwszy plan. To szczególnie polecane rozwiązanie, jeśli wybiera się lamele szczególnie atrakcyjne wizualnie.
  • Dobrania kolorystycznego- opcja ta jest bezpieczniejsza i sprawdza się niemal w każdych warunkach. Polega na zakupie lameli, które są dostosowane stylem do reszty pomieszczenia. Przykładowo, jeśli mieszkanie jest minimalistyczne i posiada nowoczesne akcenty doskonale sprawdzą się lamele w kolorze czarnym, białym albo imitującym beton.

Miejsce do jedzenia, wypoczynku i przyrządzania potraw Jak oddzielić kuchnię od salonu?

W tym celu doskonale sprawdzi się ażurowa ściana z lameli. W subtelny i elegancki sposób może zaznaczyć, który fragment pomieszczenia przeznaczony jest na kuchnię, a który na salon. Dzięki temu wszystko zachowuje naturalny porządek oraz tworzy wrażenie przemyślanego designu.

Należy jednak uważać, aby nie ograniczyć tym zbyt dużej ilości przestrzeni funkcjonalnej. Wszelkie ozdoby zwłaszcza w przypadku kompozycji, które stawiają na nawiązania do przyrody powinny być umieszczone w takich miejscach, gdzie nie przeszkadzają, w przemieszczaniu się. Przed zbudowaniem ażurowej ściany należy również zadbać o odpowiednie oświetlenie zarówno części kuchennej jak i salonu. Jeśli chodzi o ten aspekt to można go potraktować jako praktyczny element designu. Świtało będzie świetnie komponowało się z lamelami - taśmy LED albo oświetlenie, które swoją barwą będzie pasowało do tej dekoracji doskonale podbije efekt wizualny.

Najmodniejsze kolory i style do kuchni z salonem

W ciągu ostatnich lat trendy aranżacyjne kuchni nie zmieniły się gwałtownie. Moda koncentruje się głównie wokół motywów naturalistycznych i barw, które związane są z przyrodą. Głównie mowa tu o różnych odcieniach szarości, brązów oraz imitacji drewna. Wiele ekskluzywnych apartamentów charakteryzuje dominacja barwy złotej lub miedzianej w kuchni i salonie. Zwykle barwy kruszców połączone są z czarnymi meblami. Niezależnie od tego czy stylistyka nawiązuje do natury czy innych elementów zauważa się coraz więcej roślin. Zwykle są to żywe okazy doniczkowe, które są względnie wysokie. W niektórych mieszkaniach można także zauważyć obecność krzewów. Roślinność zyskała sobie bardzo dużą popularność wśród architektów, między innymi dlatego że stanowi subtelne uzupełnienie całego projektu oraz przyjemnie kojarzy się domownikom. 

Jeśli chodzi o rośliny to w niektórych mieszkaniach można zauważyć połączenia pnączy ze szkłem. Stanowi to świetny dodatek zarówno do kuchni jak i salonu. Należy jednak uważać, aby rośliny nie zaczęły przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu domowników. Warto również wspomnieć, że do takich stylistyk dedykowanymi meblami są te drewniane.

Przy wyborze kolorystyki mebli jak przy wszystkim należy kierować się własnymi upodobaniami. Dla osób niezdecydowanych dobrą pomocą powinna okazać się skala ciepłości barw. Mówiąc ogólnie im barwy mebli będą cieplejsze tym pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Warto jest to skomponować także z odpowiednim oświetleniem i kolorem wnętrza. Odpowiednie lamele z pewnością podbiją cały efekt. 

ściana ażurowa z lameli, lamele ażurowe, ściana z lameli, lamele w kuchni,
ażurowa ściana z lameli, lamele w kuchni, lamele
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do listy

Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).