Ściana z lameli

uniwersalna dekoracja

Każde wnętrze potrzebuje odświeżenia. Nie chodzi nawet tylko o to, żeby pomalować ściany, tylko o to, by wprowadzić pomieszczenia trochę nowej perspektywy sprawiającej, że będzie nam się po prostu przyjemniej spędzało czas w pomieszczeniu. Są to zatem względy wynikające nie tylko z emocji, ale również i z praktyki. Jeżeli wcześniej skłanialiśmy się tylko i wyłącznie ku rozwiązaniom tradycyjnym, to jak najbardziej warto zastanowić się nad modernistycznymi rozwiązaniami, które wprowadzą do naszego domu nowe spojrzenie. Przykładem tego jest ściana z lameli, która jest naprawdę ciekawą dekoracją. Po więcej szczegółów na jej temat zapraszamy do przeczytania naszego tekstu.

Lamele na ścianie – do jakich pomieszczeń pasują?

Na tak postawione pytanie odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim do pomieszczeń, które są urządzone w stylu minimalistycznym. Równie dobrze możemy mieć w planach lamele na ścianie, jednak gwarantujemy, że minimalistyczny wystrój będzie dla nich wręcz idealny. Dodatkowo eksperci praktycznie jednogłośnie mówią o tym, że loftowe pomieszczenia również świetnie sprawdzą się na zainstalowanie lameli na ścianie. 

Warto sobie zadań pytanie, dlaczego powinno się je instalować? Owszem, wyglądają one nietypowo i wprowadzą dużo orzeźwienia. To, do jakich pomieszczeń pasują lamele jest naprawdę ważne, jednak cel ich instalacji powinien być nadrzędny. Jeżeli w domu posiadamy dzieci, które kochają wszystko dotykać, psocą na potęgę, to lamele na ścianie będą jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Są one świetną opcją dla osób myślących nietypowo. Niekoniecznie więc trzeba za każdym razem pozostawiać gołe ściany, tylko można dać szansę nietypowy dekoracjom.

Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń, dla których można byłoby zainstalować lamele na ścianie. O wiele przyjemniej będzie się oglądać telewizję, ponieważ dobrze wkomponują się w ściankę telewizyjną. Można położyć je również w przedpokoju, by już od samego wejścia pokazać gościom, że wystrój naszego mieszkania jest nowoczesny i staramy wprowadzić się do niego odrobinę ciepła, ponieważ drewniane lamele zawsze robią dobre wrażenie.

Co warto wiedzieć o lamelach?

Tak naprawdę lamele spełniają wiele funkcji. W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć, że spełniają funkcje dekoracyjną. Nie zawsze musimy mieć puste ściany, ale dobrze wprowadzić na nie coś, co ożywi mieszkanie. Dlatego też wszelkie lamele będące ścianką telewizyjną sprawią, że nawet tak prosta czynność jak oglądanie telewizji stanie się przyjemniejsze. Jest wiele wzorów lamel i w różnych kolorach, dzięki czemu możemy tworzyć dowolne konstrukcje. Warto zapoznać się z ofertą lameo.pl, by znaleźć odpowiednie produkty dla siebie. 

Istotne jest to, że lamele są proste w montażu. Składają się z listwy montażowej montowanej na suficie bądź też za pomocą kleju montażowego. Można do ich instalacji używać wkrętów, a nawet profilu U. Najważniejsze jest to, że nie trzeba koniecznie wiercić, co jest sporą zaletą dla tych, którzy nie czują się najlepiej w pracach domowych.

Jeżeli chodzi o inne funkcje lameli, to jedną z nich jest ich użytkowość. Zdarzają się przypadki domów, w których wykorzystuje się je do elewacji, chociaż w tym przypadku nie wybiera się drewna lecz kompozyt. Kolejnym przykładem ich użytkowości będzie montaż na tarasie, kiedy to uchronią nas przed szalejącym wiatrem. Nie można też zapomnieć o tym, że znacznie ożywiają wszelkie pomieszczenia i dodają im masę ciepła, bo drewno nie dość, że jest ekologiczne, to zawsze jest przyjemnie odbierane.

Poza całą paletą zaletą jest ich cena. Dobrze jest wiedzieć wszystko o lamelach, jednak nie sposób zapomnieć tej istotnej kwestii. Najtańsze lamele w postaci panelu 3D na filcu o rozmiarze 60x60 można zakupić już za 120 zł, chociaż nie brakuje droższych modeli. Przykładem tego niech będą lamele na filcu z dębu fornir, które kosztują 379,99 zł.

lamele za telewizorem, ściana z lameli
lamele na ścianie, lamele w biurze, lamele w gabinecie

Gdzie warto wykorzystać lamele ścienne?

Jeżeli chodzi o to, gdzie wykorzystywać lamele ścienne, to nie ma żadnych ograniczeń. Chociaż, jedynym może być brak kreatywności. Ludzie coraz częściej szukają przełamania monotonii domowej, w której to są tylko gołe ściany i beton. Wyraźnie można zauważyć, że pojawiają się motywy związane z położeniem cegły czy też innych rzeczy wprowadzających brak monotonii i przełamywaniem pewnej rutyny.

Wspomnieliśmy wyżej, że lamele ścienne sprawdzą się dobrze w każdym pomieszczeniu, aczkolwiek mamy dla was jeszcze 2-3 rozwiązania. Jednym z nich jest sypialnia, w której to można ściankę z lameli wykorzystać jako podporę pod głowę. Będzie to dobre rozwiązanie podczas wieczornego czytania książki albo oglądania telewizji. Lamele są ekologicznym rozwiązaniem, które sprawdzi się nawet w kuchni. Dzięki nim można stworzyć pewną przestrzeń, która odgrodzi aneks kuchenny od stołu i zarazem będą spełniać funkcję zasłony bądź drzwi. Nawet tak drobne rozwiązania mogą wprowadzić do kuchni pewne odświeżenie. Co ciekawe, niektórzy decydują się na to, aby położyć lamele nawet na schodach, które kładzie się po obu stronach, aby tworzyły spójną całość z drewnianymi schodami.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do listy

Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).