Lamele ścienne - nowoczesna dekoracja Twojego domu

Lamele to praktyczny i estetyczny element dekoracyjny, który doskonale sprawdzi się w wielu domach. Ze względu na uniwersalność tego rozwiązania, mogą być one wykorzystane naprawdę w bardzo różnych pomieszczeniach. Czym są lamele ścienne? Kiedy warto po nie sięgnąć?

Czym są lamele ścienne i czy warto je zamontować?

Lamele to dekoracyjny i funkcjonalny element pomieszczenia, który w zależności od potrzeb i preferencji może być montowany zarówno na ścianie, jak i na suficie.

Lamele dekoracyjne pozwalają na uzyskanie w pomieszczeniu efektu głębi i przestrzenności, między innymi dlatego stosowane są wszędzie tam, gdzie w planach jest powstanie dekoracji 3D. Ze względu na to, że ich zastosowanie pozwala na szybką zmianę wyglądu wnętrza i to, co najważniejsze bez ponoszenia znaczących kosztów, lamele coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w różnego rodzaju wnętrzach. Dzięki lamelom można uzyskać nowoczesną aranżację każdego pomieszczenia.

Zalety stosowania lameli ściennych we wnętrzach

Dlaczego warto stosować lamele ścienne we wnętrzach? Takie rozwiązanie ma naprawdę mnóstwo zalet. Jedną z najistotniejszych jest to, że dzięki ich zastosowaniu można znacząco odmienić estetykę pomieszczenia, nadając mu przytulnego i ciepłego klimatu. Dodatkowo odpowiednio dopasowane do wnętrza lamele doskonale podkreślają design zastosowanych w pomieszczeniu mebli.

Lamele to nie tylko wyjątkowa estetyka. Jest to także rozwiązanie stanowiące ponadczasową dekorację. Wszystko dzięki minimalistycznemu designowi.

Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale lamele na ścianę mogą być stosowane również w celu poprawy akustyki pomieszczenia, w którym będą zamontowane. Wszystko to jest możliwe dzięki temu, że posiadają one naturalną zdolność do zmiany propagacji fal dźwiękowych.

Dlaczego jeszcze warto stosować lamele ścienne? Jest to rozwiązanie bardzo proste w montażu, wystarczy kilka podstawowych narzędzi, klej lub wkręty, aby każdy mógł poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie, nawet jeśli nie miał on dotychczas większego doświadczenia w wykonywaniu prac wykończeniowych.

Lamele ścienne w przeciwieństwie do wielu innych elementów dekoracyjnych do wnętrz nie są drogie. Jeżeli wybrane zostaną modele starannie wykonane, wysokiej jakości to nie tylko ich zakup nie będzie wymagał poniesienia dużych kosztów, ale również stanie się dobrą inwestycją na długie lata.

Gdzie możemy zamontować lamele ścienne?

Panele lamelowe to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które może być zastosowane w każdym pomieszczeniu. Gdzie zamontować lamele? Taka dekoracja jest popularnym rozwiązaniem nie tylko w domach czy mieszkaniach. Również często sięga się po lamele przy dekoracji powierzchni biurowych. Wyglądają estetycznie, a przy tym są solidne i trwałe, a także co ważne posiadają właściwości wygłuszające, co w wielu pomieszczeniach biurowych jest naprawdę cenne i ważne dla komfortu pracy. 

Panele lamelowe mogą stanowić również estetyczny i praktyczny element pozwalający na wyznaczenie w pomieszczeniu (szczególnie gdy jest ono otwarte) poszczególnych stref. Choć docelowo są to elementy przeznaczone do montażu na ścianach, to jednak w praktycznym zastosowaniu może wyglądać to nieco inaczej. Często takie panele umieszczane są na sufitach, co w niektórych pomieszczeniach daje naprawdę bardzo ciekawy efekt wizualny. 

Lamele można montować w każdy pomieszczeniu, w zależności od potrzeb i wizji na urządzenie wnętrza. Należy jednak pamiętać o tym, że w pomieszczeniach takich hak kuchnia czy łazienka, gdzie panują specyficzne warunki, by nie doszło do szybkiego zniszczenia lameli, muszą być nie tylko umieszczone jak najdalej od źródła wilgoci, ale również odpowiednio zabezpieczone przed jej działaniem. 

lamele na ścianie, lamele za telewizorem, lamele

Lamele jako ozdoba oraz funkcjonalny element wnętrza

Lamele jako ozdoba, która jest na dodatek funkcjonalna, to doskonałe rozwiązanie nie tylko do pomieszczeń mieszkalnych, ale także do przestrzeni biurowych. Nie tylko wyglądają estetycznie, ale również są proste w montażu. Dzięki odpowiedniemu ich doborowi można w łatwy i co najważniejsze niezbyt drogi sposób sprawić, że wnętrze zyska nietuzinkowego wyglądu.

Co ważne, lamele to nie tylko estetyczna, ale również praktyczna w zastosowaniu ozdoba. Takie panele mają wiele właściwości sprawiających, że użytkowanie pomieszczenia jest znacznie bardziej komfortowe, a przy tym dzięki nim można cieszyć się również dodatkowo jego wyjątkową estetyką.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do listy

Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).