Styl nowoczesny – lamele w łazience

Styl nowoczesny – lamele w łazience, czy warto rzeczywiście je stosować? Z tym pytaniem boryka się wiele osób, które planują aranżację swojej łazienki. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nie każdy wie, dlaczego lamele to ciekawy element łazienki zaprojektowanej w nowoczesnym stylu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wiele osób nie wie jak odpowiednio zaaranżować swoją łazienkę. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, dlaczego warto stosować lamele w nowoczesnym wystroju łazienki.

Jak powiększyć optycznie małą łazienkę?

Tutaj zastosowanie styl nowoczesny. Wielu z Państwa zapewne zastanawia się w tym momencie dlaczego? Odpowiedzią na to pytanie jest prostota tego stylu. Dzięki niej można bowiem uzyskać optyczne powiększenie przestrzeni. Szczególne zastosowanie mogą mieć tutaj lamele. Po pierwsze doskonale urozmaicają one łazienkę pod względem estetycznym. Dzięki ich prostemu a zarazem eleganckiemu wyglądowi doskonale wpasowują się one w nowoczesny wystrój łazienki. Po drugie, ich specyficzny wygląd tworzy swoiste złudzenie optyczne, dzięki któremu nawet mała łazienka, wydaje się znacznie większa, niż jest w rzeczywistości. Ponadto ich niewątpliwą zaletą, jest doskonałe wręcz wytłumianie dźwięków. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych mieszkań w nowoczesnym budownictwie. W ten sposób ujawnia się jedna z najważniejszych cech wystroju łazienek w stylu nowoczesnym, a mianowicie połączenie elegancji, z wysoką funkcjonalnością.

Lamele - nowoczesne rozwiązanie do każdej łazienki

Co ważne, lamele nadają się tak naprawdę do każdej łazienki, niezależnie do jej rozmiaru. Jest to możliwe dzięki ich wysokiej elegancji, która sprawia, że łazienka, w której je zastosowano, potęgują one wrażenia wizualne. Między innymi dla tego wielu architektów wnętrz decyduje się na ich zastosowanie. Ponadto są one stosunkowo proste w montażu, dzięki czemu montując je, nie trzeba przeprowadzać skomplikowanego remontu. Lamele w łazience cechują się również inną cechą, a mianowicie łatwością w czyszczeniu. Jest to możliwe po pierwsze dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Po drugie same materiały, to nie wszystko, gdyż równie ważne jest odpowiednie wykonanie. Między innymi z tych powodów, coraz więcej ludzi decyduje się na montaż w swoich nowoczesnych łazienkach lameli.

lamele w łazience, ażurowa ściana z lameli

Kolorystyka, dekory i oświetlenie

Inną cechą wyróżniającą lamele na tle innych, wyrobów o podobnym zastosowaniu, jest ich niezwykła wręcz kolorystyka. Dominują tutaj różnego rodzaju barwy jasne, takie jak między innymi dąb naturalny, czy też różnego rodzaju odcienie dębu. Nie oznacza to jednak, że złym wyborem mogą być lamele w ciemnych odcieniach. Wręcz przeciwnie, obecnie styl nowoczesny w łazience charakteryzują właśnie ciemniejsze, nieco bardziej stonowane barwy. Bardzo ważne jest przy tym odpowiednie dobranie oświetlenia. Zapewne w tym momencie zastanawiają się Państwo dlaczego? Otóż odpowiedzią na to pytanie, są efekty wizualne, jakie w ten sposób można uzyskać. Między innymi właśnie dzięki odpowiedniemu doborowi światła, można sprawić, że efekt wizualny, w połączeniu z lamelami sprawi, że nawet mała łazienka, będzie wyglądała na dużo większą, niż jest w rzeczywistości. Ponadto odpowiedni dobór światła, może sprawić, że barwa lameli łazienkowych, nabierze zupełnie nowego, ciekawszego charakteru. Co ciekawe, z tego typu gry światłami, korzystają również profesjonalni architekci wnętrz w czasie projektowania łazienek w stylu nowoczesnym.

O czym jeszcze należy pamiętać urządzając łazienkę?

Podstawową kwestią jest tutaj budżet. W tym celu warto sporządzić stosowny kosztorys aranżacji łazienki. Wielu z Państwa zapewne w tym momencie zastanawia się, dlaczego jest on tak ważny. Odpowiedzią na to pytanie jest między innymi możliwość uniknięcia niepotrzebnych wydatków. Kolejną kwestią, o jakiej nie należy zapominać, urządzając łazienkę, jest odpowiedni dobór materiałów. Łazienka jest miejscem specyficznym, gdzie często jest między innymi wilgotno. Z tego względu materiały muszą być po pierwsze odporne na wilgoć oraz wysoką temperaturę. W przeciwnym razie mogą one między innymi szybko ulec odkształceniom, a co za tym idzie, stracą one między innymi swoje walory estetyczne. Pamiętajmy również, że aby lamele mogły w pełni spełnić swoje zadanie, muszą one być dobrane pod kątem wymiarów łazienki. Warto również przed wyborem lameli, poprosić o ich wzorniki. Pomoże to wam w odpowiednim doborze lameli, dzięki czemu unikniecie niepotrzebnych wydatków związanych między innymi z zakupem niewłaściwych lameli.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do listy

Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).